38 mld dolarów dostępne – Menedżer chciał

harvard_university_widener_libraryHarvard elite University poszukuje nowych zarządzających aktywami kilka fałszywych zawodów ponownie dla jej gigantyczne dożycie. Tymczasem nawet w danym modelu legendarnego inwestycji jest świadczone.
Amerykańskiej Ivy League stoi dla elity najlepszych amerykańskich uniwersytetów – i Harvard po raz kolejny wyróżnia się od. Jak trudno innych uczelni na świecie wyprodukowała laureatów Nagrody Nobla i prezydentów: Barack Obama studiował tam, Franklin D. Roosevelt lub nawet Henry Kissinger.

 

Nazwa Stephen Blyth powinien dostać w galerii przodków, ale tak szybko, jak to możliwe w zapomnienie – przynajmniej z punktu widzenia Uniwersytetu.
Blyth był szef zarządzania aktywami Fundacji Uniwersytetu, który ma Fantastyczny aktywów 38 miliardów dolarów. W lipcu miał wyczyścić swoją pozycję po 18 miesięcy i zostawiać z tyłu, uważa raport „Wall Street Journal„, dość katastrofa.
Dlatego, podczas gdy jego koledzy innych elitarnych uniwersytetów w latach generowane rocznego zeznania około dziesięć procent i dekady w biurze, Harvard zarządzane tylko 7,6 procent średnio w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

 

To jest zbyt mały na potrzeby uczelni – i również Blyth nie może skutecznie zmienić tego rozwoju. Aktywa Fundacji jest ważne dla Uniwersytetu, ponieważ stanowi około jednej trzeciej jej budżecie operacyjnym i stosuje się stypendia dla studentów i płace profesorów.
Cechą szczególną Harvard jest hybrydowy model inwestycji asset management. Podczas gdy niektóre konkurencji z Yale nagrody pieniądze do zewnętrznych zarządców działających w imieniu Uniwersytetu, Harvard ma zawsze zachować część i zatrudnia własnych dealerów. Blyth był wyraźnie pod ten model i zatrudnił dodatkowe Manager z Goldman Sachs, aby odnieść sukces.
Ale przede wszystkim nowy zespół, złożony niektóre niszczące fałszywe inwestycji i stracone pieniądze. Tak smak sam dwa podmioty gospodarcze podatnik zapłaci około 20 milionów dolarów. W ubiegłym roku zespół ex-Goldman Menedżer powinien stracił ponad 200 milionów dolarów.

 

Obecne problemy są, tym bardziej zatarcia, ponieważ jest on za dobrze dla dekady–. Roczne przychody wygenerowane, zarządzania i personelu pozostał. Również elity University z wysokością ich wyposażenie jest samotny na górze–z aktywów 25,6 mld USD, Yale, następuje szeroki margines na drugim miejscu.
Dla Uniwersytetu sukcesji poszukiwanie Blyth jest trudne dla wielu problemów z przeszłości. Mimo, że będzie dwóch kandydatów. Z jednej strony należy go, nie jasne, czy powinni oni dołączyć miejsca w ogóle. I z drugiej strony Uniwersytetu mają niektóre sceptycyzm post po poprzednie błędy.
W szczególności model hybrydowy jest zawsze kwestionowana. Jak uzyskać naprawdę dobrych ludzi, gorzej płatne, ale oferuje wyższe plony, wielu zastanawiam się. Niespokojne czasy są narażone na twarz Harvard chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *